KONST / Akvareller, Gouacher, Blandtekniker & Teckningar / Teckning 15565183
nr 1556 5183
Evald Kallstenius
(1898-1957), Sverige
Teckning, Landskap. Signerad. Bildmått: 24x39 cm, yttermått inklusive ram: 43x53 cm
Evald Kallstenius, svensk målare född i Stockholm 1898, död 1957.
måndag 21 augusti 2023
kl 19:57:53
Evald Kallstenius
Läs mer om Evald Kallstenius